Balık Yağının Faydaları

Sponsor Bağlantılar

Balık yağı omega 3 açısından çok zengindir. Sağlıklı bir ömür sürmek isteyen her insan normal beslenmekle birlikte ek vitaminler ve mineraller de kabul etmelidir. Bin bir derdin ilacı olan balık yağını tüm eczanelerde bulmak kolaydır. Balık yağının faydaları nı aşağıda sıralayalım.balik-yagi

Kalp hastalıklarından koruyor: araştırmalar, balık yağında bulunan omega-3 yağ asitleri vücudu kalp-damar hastalıklarından muhafaza ediyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirir: Genellikle hastalanırsanız, özellikle kış aylarında sağlığınıza karşı dikkatli olmalısınız. Balık yağı kapsüllerin kullanırsanız grip ve öksürükten uzak olacaksınız.

Sponsor Bağlantılar

Cilt ve saç güzelliği için: balık yağından kuru cildi olanlar ve saçları sık sık kırılanlar mutlaka balık yağı tüketmelisiniz. Bu yağ saçların ve cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Depresyona karşı: Balık yağının stres, intihara eğilim, zihinsel yorgunluk ve cinsel isteksizlik gibi sorunların çözümünde yardımı olduğu tıbbi olarak anlaşılmıştır.

Alzaymırın gelişmesini engeller: Balık yağının içerdiği DHA ve EPA maddeleri insanı Alzaymır hastalığından korur.

Hamileler için yararlıdır: balık yağı ana rahmindeki bebeğin beyin ve ve gözlerinin daha iyi gelişmesine yardımcı olur. Balık yağından kullanan kadınlar hamileliklerinin yarıda kesilmesinden ve diğer riskli durumlardan bir tür sigortalanmış olurlar. Ancak mutlaka doktor danışmak gerekir.

Balık yağını  tüketerek sağlığımızı koruyabiliriz . Fazla üketmekte de bazı zararları vardır . Doktorunuzdan bilgi alınız. Ayrıca haftada en az bir kere fırında veya ızgarada pişmiş balık yemek gerekir.

 

289 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir