Ceviz kabuğunun mucizevi özelliği

Sponsor Bağlantılar

ceviz-kabugu-faydalari
Ceviz kabuğunun mucizevi özelliği

Daha sağlıklı saçlar, güçlü bir hafıza, strese karşı, öksürük, balgam sorununa ve cevizin daha sayamadığımız onlarca faydasını muhakkak duymuşsunuzdur. İyi yedikten sonra kabuğunu ve içinde yaprağa benzeyen parçaları ne yapıyorsunuz? Ceviz kabuğu da, bu kabuğun kaynatılması sonucu elde edilen suyun da, içindeki yaprağa benzer 2 parçanın tam bir şifa deposu olduğunu duydunuz mu? Evet, ceviz ve içinde – dışında yer alan tüm parçaların da gizli belgeler var, hepsi bir şifa kaynağıdır. Ceviz herkesin bildiği gibi bir çok faydası olan bir kuru çerez. Alzheimer kalp ve damar hastalıklarına kadar birçok hastalığa karşı şifa olan cevizin kabuğu da bir o kadar faydalıdır .. Uzmanlar beyin gelişimi ve ileride oluşacak Alzheimer (bellek kaybetme) tehlikesine karşı mutlaka günde 4-5 adet ceviz tüketimini öneriyor. Öncelikle cevizin başlıca faydalarını hatırlayalım, daha sonra içindeki ve dışındaki bilinmeyen gizli mucizeleri öğreneceğiz;

Cevizin Faydaları:

İçerisinde bol miktarda protein, lif, omega 3 ve 6 yağ asitleri barındırır. Kalsiyum, çinko, magnezyum, fosfor, bakır, selenyum, demir ve mangan minerallerinden barındıran nadir çerezlerden. A, B1, B2, B6 ve C vitaminlerini bünyesinde barındırır. Kalp ve damar sağlığını korur. Güçlü bir antioksidandır. Yüksek kolesterolü düşürür. Tam bir antidepresandır. Stresle mücadelede önemli bir rolü vardır. Saç ve cilt bakımında tercih edilir. Saçı güçlendirir, geç ağarmasınıı sağlar, kırışıklıkları gidericidir. Saç ve cilt için genellikle ceviz yağı tercih edilir.

Ceviz suyunun mucizeleri:

Ceviz suyundan merhem: Geceden 1 bardak suyun içerisine 1 adet ceviz içini koyun ve bu şekilde sabaha kadar bekletin. Sabah kahvaltıdan önce aç karnına bu suyu içip cevizi de yiyin. Bu uygulama hızlı kilo vermek, kabızlık sorununu giderir ve iştahınızı kapatır.

Sponsor Bağlantılar

Diş etlerine Karşı Ceviz Suyu Kullanımı: ERP’nin oluşumunu ceviz suyu ile engelleyebilirsiniz. 5 adet cevizin kabuğunu 1 bardak suda yaklaşık 15-20 dakika kaynatın. Elde edilen bu su ile dişlerinizi günde 3 sefer fırçalayın. Dilerseniz kalan su ile gargara da yapabilirsiniz. Bu şekilde dişlerinizde ERP varsa geçmesini sağlayabilir, yoksa da oluşmasını engelleyebilirsiniz. Cevizin içinde gizli 2 adet yaprak parçası: Cevizi kırdığımızda ayrılan ağaç yaprağına benzer aşağıda şekilde de gördüğünüz parçaları lütfen atmayın. Bu parçalar gizli belgelerle doludur. Bu yapraklar görünüm itibariyle aynen akciğere benziyor.

Bu yapraklar nasıl kullanılır?

1 tutamını 1 bardak kadar suda 2-3 dakika kaynatılıp içilir. Öksürük ve balgam sorununa karşı süper bir faydası var. İhtiyacı olan tüm arkadaşları bilgilendirelim. Çünkü Cevizdeki bu gizli harika çok az kişi tarafından bilinir.bu kadar çok faydası olan, içerisinde bol miktarda mineral ve vitaminler bulunan cevizin kabuğu da boşuna yaratılmamıştır … Kabuğu ne işe yarar, faydaları ve kullanımı:

E vitaminiə göre saç, tırnak ve cilt bakımında tam bir mucizedir. Birçok kozmetik ürünlerde kullanılıyor. Soğuk algınlığına ve öksürüğe karşı oldukça şifalı. Bağırsak solucanları ve kurtları tedavisinde kullanılır. Ceviz kabuğu şeker hastaları için yararlıdır. D vitamini eksikliği için ceviz kabuğu tavsiye edilmektedir. Sivilce sorunları ve cilt lekelerine karşı faydalıdır. Ceviz kabuğu saç beyazlaması sorunu yaşayanlar için ağarmayı giderici özelliğe sahiptir. Saç dökülmelerine önler. Saçı güçlendirir. Öksürük ve soğuk algınlığına karşı Ceviz Kabuğu Suyu: kabuğu kaynamakta olan suyun içerisine atın ve 15-20 dakika kaynatmaya devam edin. Elde olunanı bu su öksürük ve soğuk algınlığı için hayırlıdır. Şeker hastalığı ve D vitamini eksikliği için; Yaklaşık 15 adet cevizin kabuğunu kaynamakta olan suyun içerisine atın ve bir süre daha kaynatın ve için. Saç için: Kuru veya yaş fark etmez cevizin kabuklarını kaynayan suyu içerisine atın ve yaklaşık 10 dakika daha kaynatın. Elde edilen bu su saç dökülmelerine önleyecek, saçları canlandıracak ve kepek sorununu ortadan kaldıracak. Kabuklarını kaynatarak elde ettiğiniz su ile saçlarını her gün yıkarsanız saçlarınızda ki ağarmayı önleyecek. Ayrıca saç dökülmesini de engeller. Daha sağlıklı ve güçlü bir saça sahip olmanızı sağlar. Yeşil kabukları kaynatarak elde edeceğiniz su ise saçlarınıza koyu kahve bir renk verecek ve daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

640 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir