Kadınları menopozdan kurtaran güçlü sebze

Sponsor Bağlantılar

kadinlarda-menopoz

Sponsor Bağlantılar

Soğanın çok faydalı sebze olduğunu herkes bilir. Ancak onun prostat ve menopoz ağrılarından kurtulmak için çok etkili bir araç olduğundan muhtemelen çok az kişinin haberi var.
Soğan neredeyse tüm yemeklerin bünyesine ilave edilir. Çeşitli çorbalar ve salatalar da soğanla daha lezzetli hale geliyor. Ancak yemeğin veya salatanın içinde kabul edilen soğan sağlık için pek faydalı değil. Çünkü, çoğu zaman soğanı kavuruyor, qızardır veya bişiririk.
Soğanı bir yemeğe eklediğinizde yağ, salça, baharat, tuz ve diğer ilaveler onun içeriğini değiştirir. Yeniqadin.Biz Türkiye basınına dayanarak verdiği habere göre, soğanın faydasını tam olarak hissetmek için çiğ şekilde her gün aynı saatte almak gerekir. Bu, size zor gelebilir, ama soğanın ne kadar faydalı olduğunu bildikten sonra onu çiğ şekilde yemek adet halini alacak.
Menopoz sırasında sıcaklık hissinden ve ağrıdan şikayet eden kadınlar bol bol soğan yemeleri gerekir. Çünkü soğanın içerdiği iki madde menopoz döneminin daha rahat geçmesine yardımcı olur. Menopoz sırasında soğanın faydalarından yararlanmak isteyen hanımlar bu reçeteyi uygulama yapabilirler:
İki bardak klor suyu (250-300 ml) kaynatın. Bir adet büyük soğanı soyduktan sonra dört veya 6 parçaya bölüp kaynayan suyun içerisine ekleyin. Ağzı kapalı şekilde 5 dakika haşladıktan sonra tencereyi kenara bırakıp suyun soğumasını bekleyin. Her gün öğle yemeğinden 10 dakika önce bu sudan 1 bardak içmek gerekir. İsteyen akşam da aynı şekilde yemekten 10 dakika önce içebilir. Ancak her defasında yeniden hazırlamak gerekir.
Soğan suyu ile tedavi 15 gün sürdürülmelidir.
Belirtelim ki, kırmızı veya mor renkli soğanın tedavi etkisi daha az olduğu için reçeteye uygun olarak beyaz soğanın suyunu için.

269 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir