Minerallerin Yararı

Sponsor Bağlantılar

minerallerin-faydasi

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte bulaşıcı hastalıklar da hızla kendini göstermeye başladı. Özellikle yoğun çalışanlar ve beslenmesine dikkat ede bağışıklık sistemleri zayıfladığı anda grip ve soğuk algınlığı ile yüz yüze gelir. İnsan sağlığına faydaları saymakla bitmeyen C vitamini, meyve aromalı maden suyunda bulunan vitamin, 2 bardak taze sıkılmış portakal suyunda bulunan vitamine eşdeğer.

Sponsor Bağlantılar

Hücrelerin sağlıklı olmaları ve görevlerini yerine getirmeleri için minerallere ihtiyaçları vardır. Kan oluşumu, sağlıklı sinir fonksiyonları ve diğer birçok faaliyet için vücudumuz mineralleri kullanıyor. Vitaminler gibi mineraller de vücudun enerji üretme, büyüme ve iyileşme gibi fonksiyonları sağlamasına yardımcı olur. Böylece, vitamin ve diğer besinlerin vücuda yararlı olması için de minerallere ihtiyaç duyulur.

Mineral suyunun içerdiği demir, hastalıklara direnci arttırarak, yorgunluğu azaltır ve kanın kırmızı hücrelerinin oksijenlenmesini sağlar. Limon aromalı C vitaminli maden suyu da, kış aylarında vücudun ihtiyacı olan minerallerin alımının yanı sıra 60 mg C vitamini almanızı sağlar.

Doğal mineral sularında ayrılmış olan kalsiyum, magnezyum ve sodyum gibi ana mineraller, florida, iyot gibi eser elementler ve bikarbonat, sülfat gibi iyonların, bir dizi fizyolojik fonksiyonlar üzerine pozitif etkileri ve birçok hastalıkların tedavisinde de olumlu etkileri tespit edilmiştir.

60 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir