Neden salatalık yemeliyiz?

Sponsor Bağlantılar

url

Salatalık vücuda su sağlar. Kan basıncını azaltır ve susuzluğu giderir. Salatalığın da saydığımız sebzeler gibi idrar söktürücü etkisi var. O, böbrek taşının oluşmasını engeller.

Sıcaklığınız olduğu zaman salatalık yiyin ısıyı düşürür. Vücuttaki toksinleri yok eder. Salatalık A, B ve C vitaminleri ile zengindir. Kansere karşı savaşan sebzelerden biridir. Sindirim geliştirir, kilo vermenizde yardımcı olur. Şeker hastaları için tavsiye edilen sebzelerden. Kan basıncını normalleştirir, Kan şekeri düşük salar. Saç ve tırnakların uzamasına yardımcı olur.

Sponsor Bağlantılar

Bu tümörlerin azaldığını hissedeceksiniz. Hamilelik sırasında böbrekte proteinin hacmi çoğalıyor. Bu zaman salatalık yerseniz proteinin azalmasına yardımcı olacaktır. Ve bazen de salatalığın hamilelik sırasında oluşan ürəkbulanmalara da iyi geldiğini doktorlar belirtiyorlar.

Salatalık hazırlanan maskeler her türlü ciltler için uygundur. Nemliyini kaybetmiş ve hassas ciltler için tavsiye edilir. Maske cildi iyi yumuşatır ve yatıştırır. Sonunda size salatalık hazırlanan bir maske sunuyorum.

Badem yağı- 1x.q

Bal- 1 x.q

Taze salatalık- 1 x.q

Önceden temizlenmiş yüzünüze yağı, balı ve salatalığı sırasıyla sürün 10-15 dakika tutulduktan sonra silin.

27 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir