Şekere iyi gelen besinler

Sponsor Bağlantılar

54da0f20f6309916a012be59

Sarımsak

Doğal bir antioksidan olan sarımsağın faydaları saymakla bitmiyor. Kanın temizlemesi ve karaciğere dost bir besin olmakla beraber tansiyonu da dengeler. Sarımsak kan şekerini düşürür ve pankreas insülin miktarını artırır. Buna göre, özellikle, şeker hastalarına günde 3 diş çiğ sarımsak tüketimi önerilir.
Süt

Sütte bulunan yağ asitleri kan şekerini azaltan özelliğe sahip. Her sabah ve akşam içilen bir bardak süt kan şekerini düşürmekte en iyi yardımcıdır.
Enginar

Sponsor Bağlantılar

Kanda bulunan şekerin yükselmesinin önüne aldığı gibi, hem de dengeler. Buna göre Enginar şeker hastalarının mutfağında olmalıdır. Ayrıca, kansere karşı korunmaya da yardımcı olur.
Tarçın

Tarçın şekeri düşürdüğü gibi insülin miktarını artırır. Şeker hastalarına doğal bir ilaç gibidir. Genel olarak, kabuklu tarçını demlediğiniz çaya katarsak, ihtiyacınız olduğu kadarını alırsınız.
Fasulye

Fasulye glisemik endeksi en düşük sebzedir. Buna göre fasulye yeyilərkən kan şekeri yükselmez, hatta şekeri normalde barındırır. Bu yüzden de fasulye şeker hastaları için en önemli besin maddelerinden biridir.
Yer fıstığı

Yer fıstığı kan şekerine karşı etkilidir. Özellikle, yer fıstığı ezmesi kan şekerini düşürücü etkiye sahiptir. Bu tabii ki, kaşık-kaşık yemelisiniz anlamına gelmiyor. Bir çorba kaşığı yer fıstığı ezmesi bir gün için yeterlidir.

Çay

Yapılan araştırmalar siyah çayın kan şekerini düşürdüğünü ortaya çıkarmıştır. Ancak günde üç fincan siyah çay kullanmak gerekir.

276 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir