Sonbaharda nasıl zayıflanır ?

Sponsor Bağlantılar

sonbaharda-zayiflama

Yay, neredeyse, arkada kalıp. Muhtemelen, çoxlarınız “sonbaharda arıqlayacam” maratonuna start vermeye hazırlanıyor. Bizim məsləhətlərimizə takip ederseniz, hiçbir zorluk çekmeden fazla kilolardan özgür olabilirsiniz.
Diyet – günlük rasionunda sınırlandırılması önemlidir, fakat bunu dikkatle seçmek gerekir. Kimse düşünür ki, boş kaplarla kilo olur. Ancak unutma ki, kilo yerine döner. Sadece zaman lazım. Biz dengeli beslenmeyi tavsiye ediyoruz. Diyet sizin isteğinize ve sağlığınıza olumsuz etki göstermemelidir.

Doğru seçilmiş kahvaltı

Eğer kilo vermek istiyorsanız, düzgün kahvaltı başlamalısınız. Bu ise o demektir ki, uykudan uyanan gibi limon sıkılmış su içme veya bir çay kaşığı bal yiyerek banyoya gitmelisiniz.

Sponsor Bağlantılar

Kahvaltı karbonhidratlarla zengin olmalıdır ki, sizi tüm gün boyu enerji ile temin etsin. Bu demek değildir ki, sabahleyin çikolata ve köke yemelisiniz. Böylesi zor ki, arıqlayasınız. Sıyıqlara tercih. Yulaf, qarabaşaq veya mısır lapası önerilir.

Daha çok meyve ve sebze

Bir nasıl aydan sonra sevimli meyve ve sebzeler piştaxtalardan kaybolur. Vücudu faydalı vitaminler ve mikroelementlerle sağlamak gerekir. Öğle ve akşam yemeklerinize salata ve zeytinyağı ekleyin.

Bitki ve hayvan kökenli yağlar

Eğer sonbaharda kilo vermek istiyorsanız, hiçbir durumda yağdan vazgeçmek olmaz. Bundan imtina çeşitli hastalıklara yol açabilir.

Gün boyunca optimum yağ alımı cekinizin her kiloqramına göre 0.8 gramdan 1 grama kadardır. Örneğin, eğer sizin ağırlığınız 70 kiloqramdırsa, gün içinde 70 gram yağ tüketmelisiniz. Bunun% 40 kadarı ise bitkisel yağların payına düşmelidir.

Geleneksel gıdalarda kalori miktarını düşük uğurluyoruz. Kızarmış patates, mayonezli salata vb. bu gibi gıdalardan imtina ediyoruz.

Burada fanteziyi da açmak olur. Eğer salata hazırlayırsınızsa, ona çok tuz qatmayın, limon suyu ile değiştirin. Limon şiresini balık, et ve sebzelerde de kullanılır.

Bazen en basit kurallar kilo size yardımcı olabilir.

51 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir