Temiz bir cilt için beş bakım tavsiyesi

Sponsor Bağlantılar

temiz_bir_cilt_ile_daha_genc_gorunun_1419853028_0085

Gece geç saatlere kadar çalışmak, stres, aşırı güneş ve hava kirliği. Tüm bunlar cildinizi her gün solduran faktörlerden sadece birkaçıdır. Bu faktörlerin hepsinden kurtulmak olmasanız da, cildiniz cansız, parıltı bir görüntüden ve erken yaşlanma belirtilerinden koruyabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan çok iyi bir bakımdır. Birinci adım: Daima temizleyin. Cildinizi temizlemekten hiçbir şekilde vazgeçmemelisiniz, temizlik cildinizin güzelliği için en çok ihtiyacınız olan şeydir. İyi bir temizleyici kirleri ve bakterileri temizler, makyaj kalıntılarını yok eder ve bununla beraber cildinizdeki ölü hücreleri  temizler. Kullandığınız temizleyicinin işinin üstesinden iyi geldiğinden, cildinize nüfuz ettiğinden emin olmalısınız.

Yüzünüzü ve boynunuzu sabahları ve gece yatmadan önce mutlaka yıkamak gerekir. Bunun için cilt tipinize uygun yumuşak ve doğal sabunlar kullanın. Sert sabunlar bazı yüzlerde sivilcelere neden olabilir. Ayrıca cildinizi çok yıkamamalıyız. Böyle yaptığınızda cildiniz için gereken yağları ortadan kaldırmış olursunuz. Cildinizi mutlaka ılık su ile yıkamalısınız. İkinci adım: Günde iki kez nemlendirin, iyi bir nemlendirici cildinizi hem yumuşatır, hem de nemlendirir, ortam şartları ile cildiniz arasındaki temasında yumuşamasını sağlar. Cildiniz günde iki kez nemlendirilmeye ihtiyaç duyar, sabahları ve gece yatmadan önce. İyi bir nemlendirici kremdə gliserin, hyaluronik asit ve dimetikon olmalıdır. Eğer cildiniz aşırı kuru değilse, hafif nemlendiriciler kullanın. Seçtiğiniz ürünün hem gece ve gündüz kremlerini elde edin. Kış aylarında daha koyu nemlendirici bir krem ​​kullanabilirsiniz, çünkü cildiniz kurumaya daha meyilli olacaktır.

Sponsor Bağlantılar

Yaz aylarında ise yağsız, hafif nemlendiriciler kullanın. Fazla nemlendirmek cildinizde yağ lekeleri, siyah noktalar ve çatlaklar meydana getirebiliyor. Buna göre nəmləndirməni normal seviyede tutmalısınız. Üçüncü adım: gerekmedikçe tonik kullanmayın Tonik mutlaka kullanılması gereken bir ürün değildir, ama iyi bir losyon makyaj kalıntılarını ve kirli yağ hisseciklerini təmizləmənizi kolaylaştırır. Eğer tonik kullanın niyyetindesiniz, alkolsüz olan bir ürün seçin ve cildinize gösterdiği tepkiyi dikkatle gözlemleyin. Eğer tonik cildinizi kuruysa, kullanmayın. Dördüncü adım: Gerekirse, cildinizi yenileyin. Cildiniz yorgun ve parıltı görünüyorsa, her zamankinden daha iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Böyle bir durumda cildinizdeki ölü hücreleri temizlemek yerine, dermotoloqunuza, ya da güzellik mütəxəssisinizə cildinizi nasıl yenileyebilirsiniz alabileceğinizi sorun. En iyi çözüm sistem, ya da maske olabilir. Hızlı bir çözüm olarak, antioksidan ve Dimetiletanolamin (DMAE) içeren ürünler seçebilirsiniz. Kızarık, ya da səpki oluşmuş cilt için ise en iyisi C vitamini içeren ürünleri kullanmaktır. Beşinci adım: Güneş yanıklarından ve erken yaşlanmadan kaçırın. Iyi, besleyici, antioksidanlar açısından zengin bir krem, güneşin zararlı etkilerine karşı cildinizi için en iyi koruma yöntemidir. Güneş kremini günlük deri ihtiyacınızın bir parçası haline getirin. Hafızanızda Posta güneş kremler ile makyaj araçları bir arada kullanılınca  güneşten iyi korunmuş olmuyorsunuz.

 

11 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir